PAKOMATIC TETRIS - NOWY KONCEPT ODBIORU PRZESYŁEK

Pakomatic wprowadza przełom w dostępności automatów do odbioru przesyłek kurierskich.

 

12.07.2018 Białystok. Firma Pakomatic wprowadziła na rynek nowy koncept odbioru przesyłek e-commerce – skrzynki Pakomatic Tetris. Rozwiązania zastosowane w modelu Tetris znoszą ograniczenia tradycyjnych automatów na paczki. Dzięki możliwościom zbudowania dowolnej konfiguracji (Tetris) oraz lekkim technologiom informatycznym model trafi pod strzechy, wszystkie.

czarny

 


Barierą dla klientów w dostępie do automatów na paczki jest ich odległość. Wraz z odległością szybko spada zainteresowanie punktem odbioru. Firmom kurierskim natomiast rachunek ekonomiczny nakazuje tworzyć maksymalnie instalacje przeznaczone pod duży obszar. Wynika to z ograniczeń konstrukcyjnych oraz stosowanych dotychczas technologii. Firma Pakomatic podjęła się zadania zbudowania modelu optymalnego do każdej zabudowy występującej w Polsce. Wynikiem prac są skrzynki Pakomatic Tetris. Od teraz można je ekonomicznie instalować nie tylko na dużych, miejskich osiedlach, ale nawet w niskiej zabudowie i podmiejskich osiedlach szeregowców.Początkowo firma Pakomatic oferowała jedynie produkt – Pakomatic Concierge. Model Concierge ma działanie i przeznaczenie podobne do projektu znanej amerykańskiej firmy Amazon Hub – obsługa przesyłek e-commerce na dużych osiedlach mieszkaniowych.


"Nie chcieliśmy odprawiać wielu klientów z kwitkiem. Widoczna była potrzeba uelastycznienia sposobu instalacji. Zdecydowaliśmy się wprowadzić model Tetris, bowiem mieliśmy wiele zapytań od wspólnot, które posiadały już systemy kontroli dostępu. Uniemożliwiał on łatwy dostęp wszystkim mieszkańcom do tej samej instalacji" – mówi Łukasz Łapiński.

 

Wprowadzenie skrytek Tetris zwiększa potencjał projektu Pakomatic. Także firmom deweloperskim znacznie łatwiej wprowadzać rozwiązanie na poszczególne etapy budowanych osiedli. Firma Echo Investment, największy polski deweloper, rozpoczęła współpracę z firma Pakomatic właśnie z wykorzystaniem modelu Tetris.


„Echo Investment ciągle analizuje potrzeby mieszkańców miast i przystosowuje swoje inwestycje do najnowszych trendów społecznych. Zauważamy ciągły wzrost handlu internetowego, dlatego konieczne jest wprowadzanie ułatwień dotyczących odbierania i przechowywania paczek. Chcemy to robić systemowo i wygodnie, nie zakłócając spokoju i porządku sąsiadów. Z tego wynika nasza chęć współpracy z Pakomatic” – mówi Kazimierz Monkiewicz manager ds. CSR i CSV w firmie Echo Investment.Firmy administrujące nieruchomościami również zauważają zwiększone potrzeby mieszkańców na odbiór przesyłek. Mieszkańcy oczekują odbioru i przechowywania przesyłek przez ochronę, co na wielu osiedlach z małym pomieszczeniem ochrony nie jest możliwe. Pakomatic Tetris daje elastyczność tworzenia rozwiązań pod każdą architekturę osiedla.W Szwajcarskich budynkach skrzynki na paczki są standardem. Firma Pakomatic planuje wdrożyć unowocześniony koncept skrytek pod strzechy polskich budynków mieszkalnych i uczynić je standardem. Pakomatic Tetris umożliwi dotarcie z przesyłką do każdego odbiorcy.

Jak zamówić?

Każdorazowo projektujemy rozwiązanie od nowa. Każdy budynek ma swój charakter.